Eşanjör

Mobil Menu

VARİL POMPASI

Hemen Ara Teklif İste Kataloğu İndir Kataloğu Görüntüle

Varil Pompası Nedir ?

Varil pompaları akışkanların kapalı kaplardan transferini sağlamak üzere tasarlanmış uzun borulara sahip olan bir pompa türüdür. Transfer işlemi akışkanın bulunduğu kapalı kaba pompa borusunun daldırılması ile gerçekleştirilir. Varil pompalarının diğer pompalardan en büyük farkı pompa motorunun akışkanın dışında kalmasıdır. Boşaltım süreci varil içinde kalan borunun ucundaki fanın motor tahriki sonucu dönmesiyle başlar. Bu kapalı kaplarda asidik, bazik, korozif, agresif, alkali, yanıcı ve parlayıcı akışkanlar olabileceği gibi sıvı sabun, bal, çikolata, pekmez, krem, jöle, macun, tutkal, reçel, şampuan, boya vb. gibi akışkanlar da yer alabilir.


Varil Pompası

Bu tarz akışkanların büyük bir kısmı dışarıdan varil, konteyner, bidon, IBC tank ve diğer kaplardan alınan ve sonrasında işletmelerdeki kullanım alanlarında depolanan akışkanlardır. Bu akışkanlar genelde katkı maddesi olarak kullanıldığından varilin tamamı tek bir seferde tüketilmez. Tüketilse bile bu işlem genelde varili devirerek yapılır. Bu uygulama hem işçi sağlığı açısından tehlikeli hem de ürün sarfiyatı ve yaratacağı kirlilik dolayısıyla verimsizdir. Bu akışkanların transferinde bir varil pompası kullanılması tüm bu olumsuzlukları ortadan kaldırır. Varil pompası uygulama noktasına göre; elektrikli ve hava motorlu olabilir.

Aynı zamanda transfer edilecek olan kimyasalın özelliklerine bağlı olarak varil pompalarının SS316, Polipropilen ve PVDF gövde seçenekleri de vardır.

Varil pompalarının gıda ve ilaç firmaları için gerekli olan FDA (Food and Drug Administration) sertifikaları da mevcuttur.

Hemen Ara Teklif İste Kataloğu İndir Kataloğu Görüntüle

 

FACEBOOK'TAN TAKİP ET!

Resmi Facebook hayran sayfamızı beğenin ve gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

NEDEN PLAKALI EŞANJÖR?

  • Çok yüksek verimlerle ısı transferi yapmaktadır.
  • Kompakt yapıları sayesinde çok az yer kaplamaktadır.
  • Tamamen demonte hale getirilip temizlenebilir.
  • Geniş plaka ve conta çeşitliliğine sahiptir.
  • Tamamen Türkiye'de üretilmektedir.
  • Geniş servis ve bayilik ağına sahiptir.
  • Ana üretici tarafından pazara sunulmaktadır.
  • Sizin için her zaman en ekonomik çözümdür.
  • 2 yıl boyunca Ekin Endüstriyel garantisi altındadır.

Memnuniyetiniz Önceliğimiz