Manyetik Kaplinli Asit Pompalar

Manyetik kaplinli pompalar özel sızdırmazlık tasarımları ile kaçak ve emisyona engel olur. Bu yüzden aşındırıcı ve tehlikeli sıvıları pompalamak için uygundurlar. Basit bir yapısı olan bu pompalar, onarım ve yedek parça maliyetlerinde tasarruf sağlayarak çok az bakım gerektirir. Tahrik miline yerleştirilen harici mıknatıs hareketi, akışkanı pompa boyunca döndüren ve hareket ettiren pervaneye bağlı iç mıknatısa iletir, bu sayede transfer işlemi gerçekleşmiş olur.

Manyetik Kaplinli Pompa Avantajları

  • Manyetik kaplinli pompaların özel hermetik tasarımı; kimyasal madde, aşındırıcı sıvılar, patlayıcı ve yanıcı sıvıların kaçağını önler ve pompa ile ilgilenenler ve çevre için çok tehlikeli olabilecek durumların önüne geçer.
  • Sızdırmazlığın bir diğer avantajı ise pahalı akışkanların kaybını engelleyerek olası yeniden doldurma maliyetlerini ortadan kaldırmasıdır.
  • Manyetik kaplinli pompalar çok güvenilirdir ve basit tasarımları sayesinde çok az bakım gerektirir. Normal çalışma koşullarında bu pompalar on yıldan fazla bir süre herhangi bir onarım gerektirmeden çalışabilir, bu nedenle bakım sıklığı çok düşüktür. Bununla birlikte, aşınma olmadığından emin olmak için her iki yılda bir o-ringlerin ve yatakların kontrol edilmesi önerilir.
  • Motor/pompa ayarına gerek olmadığından kaplin bağlantısını yapmak çok basittir.
  • Manyetik kaplinde yüksek tork sağlayan NeFeBo standardı mevcuttur.
Genel Bilgi
Kullanım Alanları
İndirilebilir İçerikler
Teklif Formu