Aşağı kaydır
23.02.2024
Boyler Standartları

Ekin Endüstriyel'in uzun ömürlü ve kaliteli ürün sunma prensibi doğrultusunda boylerlerimizin de üretiminde belli standartlar vardır ve üst düzey kalite hedeflenir. Korozyon riskini en aza indirerek hem uzun vadede maliyetler düşürülür hem de insan sağlığına önem verilmiş olur.

Boya Standardı

MIT Boylerlerin kılıfı, dünyada oluşan çevre bilincine paralel olarak geliştirilen elektrostatik toz boya ile kaplıdır. Elektrostatik toz boya çevreye duyarlıdır. Kurşun, solvent gibi maddeler içermez. Boyler boyanmadan önce demir fosfat ile kaplandığı için paslanma riski en aza indirgenerek uzun ömürlü olması sağlanır. Boyada akma, solma gibi sorunlarla karşılaşılmaz.Laboratuvarlarımızda günlük olarak aşağıdaki boya testleri uygulanır:Darbe TestiÇizik TestiBükme TestiTuz TestiAvrupa Standartlarına göre tuz testi, demir fosfat sonrası elektrostatik toz boya ile 380-420 saat ürerken MIT boylerlerde ise bu standart süre 460 saattir.

Emaye Standardı

Boylerlerimiz ISO 2722 standartlarına uygun şekilde Avrupa Standartlarının da üstünde test performansı gösterecek şekilde tasarlanır, üretilir, test edilir ve teslim edilir. Kullandığımız ham maddenin kalitesi bu testlerde en üst sınıf ürün olarak belgelenmemizi sağlayan en önemli faktörlerden biridir. MIT Boylerlerde Ereğli TRKK 6222 soğuk şekillendirmeye uygun düşük karbonlu sıcak haddelenmiş sac kullanılır. Bu sac yaşlanmaya karşı dayanıklı, kaynak yapımına yatkın, derin çekilebilirlik özelliklerine sahip, tek/çift kat veya tek/çift pişirim yapılarak kullanılan emaye kaplamaya uygun bir sacdır.