Aşağı kaydır
29.02.2024
Akümülasyon Tankları Nedir?

Akümülasyon tankları ısı kaynaklarından aldığı enerji ile suyu ısıtan ve depolayan tesisat ekipmanlarıdır.

Akümülasyon tankları eşanjör, güneş enerjisi, ısı pompası, yakıt kazanı vb. kaynaklardan gelen suyu kaynak kullanımı vasıtasıyla ısıtır. Özellikle boylerlerin yetersiz kaldığı alanlarda akümülasyon tankları eşanjörlerle birlikte kullanılarak etkili çözümler üretilir. Genellikle oteller ve yeni yapılan toplu yaşam alanlarında güneş enerjisinden yararlanmak için eşanjörler ve akümülasyon tankı sistemleri kullanılır. Akümülasyon tankları sayesinde kullanım suyunda oluşabilecek sıcaklık dalgalanmalarının önüne geçilir.

Akümülasyon tanklarını boylerlerden ayıran en önemli özellik ise içerisinde serpantin bulunmaması ve dışardan ısıtıcı bir kaynak kullanılmasıdır. Boylerlerde su ısıtıcı görevini üstlenen serpantinler vardır. Akümülasyon tanklarında serpantinler olmadığından emaye kaplatılarak daha hijyenik ve korozyona daha dayanıklı hale getirilirler.

Plakalı Isı Eşanjörlerinde Türkiye'nin en çok bilinen ve tercih edilen markalarından olan MIT'nin sektörün sürekli gelişmesi adına her gün attığı yeni adımlardan birisi de MIT Akümülasyon Tankları ve MIT Boylerlerdir. Eşanjör ve eşanjörün entegre olduğu tüm sistemleri paket çözüm olarak sunuyoruz. Tamamı Türkiye'de üretilen akümülasyon tanklarımız ile birçok projede uzun ömürlü sistemler kuruyor ve hijyenik kullanım suyu sağlıyoruz.

Akümülasyon tankı fiyatları ve fırsatlarından haberdar olmak ve uzman mühendis kadromuzdan bilgi almak için hemen bizimle iletişime geçin.