Eşanjör

Mobil Menu

SU KULESİNDE KULLANILAN EKİPMANLARSıcak Su Dağıtım Sistemleri

Sıcak Su Dağıtım Sistemleri sıcak galvaniz veya epoksi boyalı çelik konstrüksiyonludur. Tabii akışlı, üstü kapalı, taşma tertibatlı bu sistemler minimum pompalama basıncına sahiptir ve işletme ömürleri oldukça uzundur. Bu sistemlerde tabii akışlı su dağıtımı özel şekilde tasarlanmış polipropilen fıskiyelerle yapılır.


Hava Giriş Panjurları

Hava Giriş Panjurları sıcak galvanizli veya epoksi boyalı sac levhadan yapılır. Hava akımını üniform olarak düzenleyecek şekilde tasarlanırlar ve buzlanma problemini minimuma indirirler.

Soğutma Grupları

Balık Sırtı Separatör

Plastik polistiren imal edilen separatörler havayı iyi yönlendirdikleri için fandan çekilmen gücü düşürürler. Kontrol ve bakımları kolaydır. Separatörler çift geçişli olarak monte edildiklerinden, hava içindeki suyu iyi şekilde tutarlar. Sürüklenme kaybı %2’nin altındadır. Plastik dolgusu polistiren plastikten üretilen yüksek performanslı bir dolgudur. Su-hava temasını maksimum seviyede tutacak şekilde özel olarak tasarlanmış ve üretilmiştir. Özel istek üzerine PVC’den de yapılabilir.


Kule Gövdesi

Kule gövdesinin minimum dayanıklılık ve kolayca taşınabilirlik göz önüne alınarak tasarlanmış ve üretilmiştir. Kule gövdesi, havuzlar ve üst gövdeden ibarettir. Standart olarak paslanmaya karşı epoksi boyalı olarak ya da özel istek üzerine sıcak galvanizli çelikten imal edilir.


Fan

Fanlar kuleler için özel olarak tasarlanır ve sessiz, statik/dinamik olarak tam balanslı, korozyona dayanıklı malzemeden üretilir. MIT-SK 19 tipine kadar direkt akupledir. Diğer tiplerde kayış-kasnak tertibatıyla tahrik edilir.


Fan Koruyucu

Fan koruyucusu yabancı maddelerin sisteme girmesine engel olacak şekilde yuvarlak profilli demirden aerodinamik yapıda üretilir. Hatveli olduğu için fan koruyucusu istendiğinde sökülebilir yapıdadır.


Fan Silindiri

Fan silindiri havanın alana kolayca girişini, dolayısıyla kulenin verimli çalışmasını sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.


Su Filtresi

Tulumbalara gidecek suyun yabancı maddelerden temizlenmesini sağlamak üzere havuz emişine monte edilmiştir.


Giriş Çıkış Braşmanı

Sıcak su girişi üst havuza, soğuk su çıkışı alt havuza monte edilmiştir.


Armatürler

Armatürler buharlaşma ve sürüklenme kayıplarını karşılayabilecek besleme ile taşıma ve tahliye irtibatlarından ibarettir.


Soğutma Grupları

FACEBOOK'TAN TAKİP ET!

Resmi Facebook hayran sayfamızı beğenin ve gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

NEDEN PLAKALI EŞANJÖR?

  • Çok yüksek verimlerle ısı transferi yapmaktadır.
  • Kompakt yapıları sayesinde çok az yer kaplamaktadır.
  • Tamamen demonte hale getirilip temizlenebilir.
  • Geniş plaka ve conta çeşitliliğine sahiptir.
  • Tamamen Türkiye'de üretilmektedir.
  • Geniş servis ve bayilik ağına sahiptir.
  • Ana üretici tarafından pazara sunulmaktadır.
  • Sizin için her zaman en ekonomik çözümdür.
  • 2 yıl boyunca Ekin Endüstriyel garantisi altındadır.

Memnuniyetiniz Önceliğimiz