Eşanjör

Mobil Menu

RADYATÖRLER

Radyatör Nedir?

Radyatörler, serpantinlerin gruplaşmasından oluşan akışkanların farklılıklarına göre çeşitleri bulunan serpantin çeşitlerine göre sınıflandırılan ısı değiştiricilerdir.

Radyatör Nedir?

Radyatörler Çeşitleri Nelerdir?

Radyatörler içinde dolaşan akışkana göre temel olarak Buhar Radyatörleri, Sıcak Su Radyatörleri ve Kızgın Yağ Radyatörleri olmak üzere üçe ayrılırlar. Her birinin farklı kullanım alanları ve amaçları vardır. Kullanılan sistem koşullarına göre basınç düşümü ve verim göz önünde bulundurularak buhar, sıcak su, ve kızgın yağ arasında serpantin kanat şekli seçilir.

Buhar Radyatörü Nedir?

Buhar enerjisinden faydalanarak tesisteki ısınma ihtiyacını karşılamak için kullanılan ısı değiştiricilerdir.

Sıcak Su Radyatörü Nedir?

Sıcak su elde etmek amaçlı kullanılan ısı değiştiricilerdir.

Kızgın Yağ Radyatörü Nedir?

Kullanılmayacak derecedeki yağları soğutmak veya yağın ısısını kullanarak ortam ısısını düzenlemek için kullanılan radyatör çeşididir.

Radyatör Tasarımı

Proje uygun olarak tasarlanabilen radyatörlerde karbon çelik, paslanmaz çelik, bakır ve özel alaşımlı borular (bafon, pirinç vb.) kullanılabilir. Boru çap ve et kalınlıkları, çalışma koşulları ve korozyon etkisi göz önünde bulundurularak özel yazılımlar ile tasarlanır.

Radyatör Kullanım Alanları

Radyatörlerin birçok farklı kullanım alanı vardır. Bu kullanım alanları akışkan çeşidine göre değişiklik gösterebilir. Örneğin tekstil sektöründe kurutma makinelerinde hava veya ortam ısıtılmasında ya da soğutulmasında radyatörler kullanılır. Kızgın yağlı sistemler de yine ortam ısıtılması veya sıcak hava ihtiyacının karşılanması amacıyla kullanılabilir. Ayrıca hava ile yağ soğutulması prosesinde kullanılması da mümkündür. Bunun yanı sıra radyatörler gemicilik sektöründe deniz suyu ile havanın soğutulması amacıyla kullanılırlar. Bunun yanı sıra kurutma radyatörleri bir çok sektörde o sektörün ihtiyacına göre tasarlanarak kullanılır. Bunların arasında gıda, ilaç, deri, çay ve tütün ve tekstil gibi sektörler vardır.

FACEBOOK'TAN TAKİP ET!

Resmi Facebook hayran sayfamızı beğenin ve gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

NEDEN PLAKALI EŞANJÖR?

  • Çok yüksek verimlerle ısı transferi yapmaktadır.
  • Kompakt yapıları sayesinde çok az yer kaplamaktadır.
  • Tamamen demonte hale getirilip temizlenebilir.
  • Geniş plaka ve conta çeşitliliğine sahiptir.
  • Tamamen Türkiye'de üretilmektedir.
  • Geniş servis ve bayilik ağına sahiptir.
  • Ana üretici tarafından pazara sunulmaktadır.
  • Sizin için her zaman en ekonomik çözümdür.
  • 2 yıl boyunca Ekin Endüstriyel garantisi altındadır.

EŞANJÖR SERVİS