Eşanjör

Mobil Menu

PLAKALI EŞANJÖR

HEMEN ARA TEKLİF İSTE KATALOĞU İNDİR

Eşanjör Plaka Çeşitleri

Eşanjör plaka çeşitleri, plakalı eşanjör yapılarında akışkanların ısıyı iletmesini sağlayan en önemli etkendir.Belirli formlarda tasarlanan eşanjör plakaları sayesinde etkin ısı transferi gözlemlenmiştir.

Eşanjör Plaka Çeşitleri

Standart Eşanjör Plakaları
Plakalı Eşanjörlerde, kullanım sıcak suyu temini, düşük basınçlı buhar uygulamaları, mekan ısıtması gibi standart uygulamalarda kullanılan plakalardır. Özel dağıtım kanalları, ihtiyaca göre dizayn edilebilen geniş ve dar açılı eşanjör plaka çeşitleri, minimum basınç kayıpları ile maksimum verim alınabilen özel plaka derinlikleri ile bu tür uygulamalarda en doğru çözüm sunmaktadır.

Geniş Aralıklı Eşanjör Plakaları
Bazı uygulamalarda eşanjör içinden geçecek akışkanın içerisinde katı partiküller bulunabilmektedir. Bu uygulamalar için MIT Ekibinin özel olarak dizayn ettiği geniş aralıklı plakalar ile akışkan içinde bulunan partiküller eşanjör içindeki kanallara takılmadan yoluna devam edebilmekte ve eşanjör içindeki kirlenme minimum düzeylerde tutulabilmektedir. Geniş aralıklı dizayn edilen eşanjör plakaları aynı zamanda standart eşanjör plakalara göre daha kalındır. Bu sayede akışkan içinde bulunması muhtemel olan korozif etmenlere karşı da dayanım artmaktadır. Özellikle tekstil sanayinde atık ısı geri kazanımında optimum verimi sağlamak açısından kullanılmaktadır.

Yarı Kaynaklı Eşanjör Plakaları
Agresif akışkanların ve yüksek sıcaklıkların olduğu bazı uygulamalarda eşanjör conta ömürleri çok kısa olabilmektedir. Bu yüzden bu uygulamalarda agresif akışkanın olduğu tarafta eşanjör contası kullanmak yerine iki plakanın birbirine lazer kaynağı ile kaynaklandığı MIT Yarı Kaynaklı eşanjör plakaları kullanılması tavsiye edilmektedir. Eşanjörde diğer taraftaki akışkan standart uygulamalardaki gibi contalı yüzeyden geçmektedir. Bu sayede sisteminiz güvende olmakla beraber eşanjöre de kolayca bakım yapılabilir.

Çift Korumalı Eşanjör Plakaları
Proseste kullanılan iki akışkanın kesinlikle birbirine karışmaması gereken durumlarda MIT Çift Korumalı Eşanjör Plakaları sistemin tamamen güvende olmasını sağlar. Bu eşanjörlerde iki plaka birbirine kaynaksız olarak birleştirilmiştir ve bu iki plaka arasında akışkan rahatça akabilmektedir. Herhangi bir kaçak durumunda akışkan diğer akışkana karışamadan bu iki plakanın arasından dışarı sızar ve önceden müdahale edilebilir. Standart contalı eşanjörlere benzerliği sebebiyle kolayca sökülüp temizlenebilir.

Evaparatör Eşanjör Plakaları
MIT Evaparatör teknolojisi endüstriyel akışkan ve kimyasal proseslerdeki konsantrasyon gereklerine yanıt vermek için dizayn edilmiştir. Uzun yıllardan beri oluşan bilgi birikimi ve araştırma faaliyetleri sonucu MIT bu konuda eşsiz çözümler sunabilmektedir. Ürün viskozitesi, ısı karakteristikleri, konsantrasyon, verim ve üretim miktarlarına göre borulu ve plakalı tip ısı eşanjörleri önermektedir. Ayrıca ürün tipi ve ekonomik faktörlere bağlı olarak evaparatör tek geçişli, ısı ve buhar sıkıştırmasız gibi değişik uygulamaları vardır.

HEMEN ARA TEKLİF İSTE KATALOĞU İNDİR

FACEBOOK'TAN TAKİP ET!

Resmi Facebook hayran sayfamızı beğenin ve gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

NEDEN PLAKALI EŞANJÖR?

  • Çok yüksek verimlerle ısı transferi yapmaktadır.
  • Kompakt yapıları sayesinde çok az yer kaplamaktadır.
  • Tamamen demonte hale getirilip temizlenebilir.
  • Geniş plaka ve conta çeşitliliğine sahiptir.
  • Tamamen Türkiye'de üretilmektedir.
  • Geniş servis ve bayilik ağına sahiptir.
  • Ana üretici tarafından pazara sunulmaktadır.
  • Sizin için her zaman en ekonomik çözümdür.
  • 2 yıl boyunca Ekin Endüstriyel garantisi altındadır.

EŞANJÖR SERVİS