Eşanjör

Mobil Menu

PLAKALI EŞANJÖR

HEMEN ARA TEKLıF ıSTE KATALOĞU Görüntüle KATALOĞU İNDİR

Asit Eşanjörü

Asit eşanjörleri ağırlıklı olarak kimya sanayinde kullanılır. Bu eşanjörlerin üretilebilmesi için çelik gibi standart malzemeler için yakıcı ve delici özelliğe sahip akışkanlara karşı dayanıklı malzemelerden plaka üretilmesine ihtiyaç vardır. MIT Asit Eşanjörleri bir süper alaşım olan hastelloy ya da titanyum kullanılarak üretilir.

Asit Eşanjörü

Yakıcı ve delici akışkanlar, hastelloy ya da titanyumdan üretilen plakalar yüzeyinde zarar vermeden hareket eder. Böylece ısı transferi de sorunsuzca gerçekleşir.

304 veya 316 kalite çelik plakaların dayanamadığı asitlere karşı tam bir koruma sağlayan hastelloy alaşımı 22 farklı metalden oluşur. Ana maddesi yani geçiş metali nikeldir. Nikele diğer alaşım maddeleri katılır ve bunlar arasında eşit yüzdelerde molibden, krom, kobalt, demir, bakır, mangan, titan, zirkon, alüminyum, karbon ve tungsten bulunur. Bu metallerin oluşturduğu alaşım çelikle kıyaslandığında korozyona karşı çok daha dayanıklıdır.

Titanyum plakalar ise sembolü Ti olan 22 atom numaralı kimyasal elementten üretilir. Hafif, dayanıklı, parlak, korozyona karşı dirençli grimsi bir geçiş metalidir. Titanyum demir, alüminyum, vanadyum, molibden gibi elementler ile alaşım haline getirilerek de kullanılabilir.

Her metaller her aside farklı dayanma direnci gösterdiği için kullanılacak akışkana göre eşanjör plakasının üretileceği metal seçilir. Ekin Endüstriyel'in uzman mühendis kadrosu bu konudaki tecrübesi ve materyal analizleri ile operasyonunuza uygun asit eşanjörü seçimi yapar.

HEMEN ARA TEKLıF ıSTE KATALOĞU Görüntüle KATALOĞU İNDİR

FACEBOOK'TAN TAKİP ET!

Resmi Facebook hayran sayfamızı beğenin ve gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

NEDEN PLAKALI EŞANJÖR?

  • Çok yüksek verimlerle ısı transferi yapmaktadır.
  • Kompakt yapıları sayesinde çok az yer kaplamaktadır.
  • Tamamen demonte hale getirilip temizlenebilir.
  • Geniş plaka ve conta çeşitliliğine sahiptir.
  • Tamamen Türkiye'de üretilmektedir.
  • Geniş servis ve bayilik ağına sahiptir.
  • Ana üretici tarafından pazara sunulmaktadır.
  • Sizin için her zaman en ekonomik çözümdür.
  • 2 yıl boyunca Ekin Endüstriyel garantisi altındadır.

Memnuniyetiniz Önceliğimiz