Eşanjör

Mobil Menu

Paslanmaz Tank Nedir?

HEMEN ARA TEKLİF İSTE KATALOĞU İNDİR

Paslanmaz Tank Nedir?

Ekin Endüstriyel paslanmaz tank üretimini uzman mühendis kadrosuyla sistemlere özel yapılan tasarımlar ile gıda, kimya, konut ve otel sektörlerine hizmet vermektedir.

Paslanmaz Tank Nedir?

Paslanamaz tanklar çoğunlukla gıda sanayinde, endüstriyel tesislerde, kullanım ve içme suyu elde etmek için otellerde kullanılır.Paslanmaz tank imal edilmeden önce bazı tasarım koşullarının belirlenmesi gerekmektedir.

Paslanmaz Tanklar Bu koşullarda aşağıdaki gibidir.

- İşletme sıcaklığı ve basıncı
- Kap boyutları
- Malzeme özellikleri
- Başlık türü (Küresel Başlık, Elipsoidal Başlık, Konik Kısım, Torisferik Başlık)
- Boru bağlantı ağız boyutları ve basınç sınıfı
- İklim koşulları (rüzgar,deprem ve zemin özelliği)

Bazı akışkanlar farklı sıcaklık değerlerin de farklı fiziksel ve kimyasal özellikler göstermektedir. Bu sebeple de paslanmaz su deposu için gerekli olan malzeme seçiminde kullanılacak olan akışkanın sıcaklık değeri bilinmelidir. Ekin Endüstriyel uzman kadrosu ve deneyimiyle farklı akışkanlara özel farklı malzeme özelliklerine sahip tanklar imal edebilmektirler. Tankların et kalınlıklarının belirlenmesinde de işletme basıncı ve tankların hacimleri rol almaktadır.

Paslanmaz Boyler  imal edilirken en önemli husus yapılan kaynaktır. Kaynaklardaki başlıca hatalar kılcal çatlaklar ve undercutlardır. Meydana gelen küçük kılcal çatlaklar gözle görülemediği için kaynakların röntgenle kontrol edilmesi gerekir. Kontrol edilmemesi durumunda bu kılcal çatlaklar zamanla tankın içindeki basınç ve malzeme yorulmasıyla ileride büyük sorunlara yol açabilir.Bu sebeple kaynak yapan ustanın bu konuda deneyimi ve sertifikası çok önemlidir. Ekin endüstriyel BV sertifikasına sahip kaynakçılarıyla bu gibi sorunların önüne geçmiştir.

Ekin endüstriyel 100 lt den 5000 lt ye kadar AISI 304, AISI 316, AISI316Ti olarak tank üretebilmektedir. İstenildiği takdirde bu üretilen tanklara dünyaca geçerliliği olana sertifikalar alabilmektedir.

Paslanmaz Su Depolarının Avantajları

• Yüksek korozyon dayanımına sahiptirler.
• Diğer tanklara göre çok daha uzun ömürlüdürler
• Asidik ve korozif akışkanlarda kullanıla bilirler.
• Hijyeniktirler.

Günümüzün hastalıklarının bir çoğu hijyenik problemlerden meydana gelmektedir. Galvaniz ve emaye tanklar 1000 lt nin üzerinde imal edildiğinde bombe kısımlarında meydana gelen hava kabarcıkları sebebiyle o noktalara kaplama yapılamamakta ve bu ölü noktalarda korozyon oluşmasına sebep olmaktadır. Korozyon ilerleyen zamanda tankın deforme olmasına ve kullanılmaz hale gelmesine neden olur.

HEMEN ARA TEKLİF İSTE KATALOĞU İNDİR

FACEBOOK'TAN TAKİP ET!

Resmi Facebook hayran sayfamızı beğenin ve gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

NEDEN PLAKALI EŞANJÖR?

  • Çok yüksek verimlerle ısı transferi yapmaktadır.
  • Kompakt yapıları sayesinde çok az yer kaplamaktadır.
  • Tamamen demonte hale getirilip temizlenebilir.
  • Geniş plaka ve conta çeşitliliğine sahiptir.
  • Tamamen Türkiye'de üretilmektedir.
  • Geniş servis ve bayilik ağına sahiptir.
  • Ana üretici tarafından pazara sunulmaktadır.
  • Sizin için her zaman en ekonomik çözümdür.
  • 2 yıl boyunca Ekin Endüstriyel garantisi altındadır.

EŞANJÖR SERVİS