Eşanjör

Mobil Menu

MIT 1000 (TS-ÇS) Model Boyler

MIT Boyler; yenilikçi yapısı, sıra dışı tasarımı, çevreye duyarlı izolasyonu ve Ekin Endüstriyel kalitesi ile her türlü projede kullanıcıların ihtiyaçlarına cevap verir. MIT Boylerler 48 saat boyunca kaynar su ve su buharı testine tabii tutulur. Bu süreç sonunda test parçasının üzerindeki emaye bir miktar azalmaktadır. Avrupa standartlarına göre testi geçmek için kabul edilebilir en yüksek miktar 3,5gr/m²'dir. MIT Boyler ürünlerinde ise bu miktar 2gr/m²'dir.

Boya Standardı

MIT Kazan Boylerlerinin kılıfı ise, dünyada oluşan çevre bilincine paralel olarak geliştirilen, Elektrostatik Toz Boya ile kaplıdır. Elektrostatik Toz Boya çevreye duyarlıdır. Kurşun, solvent gibi maddeler içermez. Ürün boyanmadan önce demir fosfat ile kaplandığı için paslanma riski en aza indirgenerek uzun ömürlü olması sağlanmıştır. Boyada akma, solma gibi sorunlarla karşılaşılmaz. Laboratuvarlarımızda günlük olarak aşağıdaki testler uygulanır.

  • Darbe Testi
  • Çizik Testi
  • Bükme Testi
  • Tuz Testi

Avrupa standartlarına göre, tuz testi demir fosfat sonrası elektrostatik toz boya ile 380-420 saat iken MIT Kazan ürünlerinde bu standart 460 saattir.

Emaye Standardı

MIT Boyler titanyum katkılı emaye ile kaplanarak daha hijyenik olması sağlanmış ve dayanıklılığı artırılmış bir ürün olarak öne çıkar. Ürünlerde kullanılan emaye, bor ve silisyumdan oluşan ana yapı ağır metal içermez. Rohs değerlerini kapsar ve emaye değerleri Avrupa standartlarındadır. Emaye kaplı boylerler magnezyum anot çubuğu ile korozyon koruması altındadır. Avrupa Standartlarına uygun kimyasal bileşenlerde hazırlanan magnezyum anot depo içinde meydana gelen elektroliz yardımıyla çözünerek, emaye kaplamanın ihtiyacı olan noktalara yapışır ve depo ömrünü uzatır. Epoksi boya kullanılarak imal edilen epoksi boyalı boylerler ise korozyona karşı daha dayanıklı ve hijyenik hale getirilir.

FACEBOOK'TAN TAKİP ET!

Resmi Facebook hayran sayfamızı beğenin ve gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

EŞANJÖR SERVİS