Eşanjör

Mobil Menu

BORULU EŞANJÖR

HEMEN ARA TEKLİF İSTE KATALOĞU İNDİR

Yağ Soğutma Eşanjörleri - BYS Serisi

Borulu ısı eşanjörleri, tüm proseslerde kullanılan ısı değiştirici sınıfıdır. Bu eşanjörlerin sıklıkla kullanıldığı proseslerden birisi de yağ soğutmadır.

Yağ Soğutma Eşanjörleri

Endüstride kullanılan birçok makinanın çalıştığı süre boyunca soğutulmaya ihtiyacı vardır, soğutma işlemi genellikle soğutma kulesi veya chillerden gelen suyun eşanjör içinde makine tarafından gelen sıcak yağ ile çarpıştırılması sayesinde olur. Bu tip uygulamalarda MIT Yağ Soğutucuları geniş kapasite yelpazesi ile her tip uygulamada kullanılabilmektedir.

Yağ soğutucular belirli ölçülerde standart olarak imal edilebildikleri gibi proseslere özel olarak da tasarlanıp, üretilebilir. MIT yağ soğutucularının yivli bakır olarak imal edilen iç boruları sayesinde ısı transferi standart düz borulu eşanjörlere göre çok daha yüksektir.

Ekin Endüstriyel güvencesiyle üretilen borulu eşanjörlerimiz, yüksek kapasitedeki ve yüksek sıcaklıktaki yağların kolaylıkla ve güvenle soğutulmasını sağlar.


Dış Boru Malzemesi: ST 35.8
İç Boru Malzemesi: Bakır

GÖVDE BORULU STANDART EŞANJÖRLER - MOR SERİSİ


Yağ Soğutucular

Endüstride kullanılan bir çok makinanın çalıştığı süre boyunca soğutulmaya ihtiyacı vardır, soğutma işlemi genellikle soğutma kulesi veya chillerden gelen suyun eşanjör içinde makine tarafından gelen sıcak yağ ile çarpıştırılması sayesinde olur. Bu tip yağ soğutmalarda MIT yağ soğutucuları geniş yelpazesi ile her tip uygulamada kullanılabilmektedir. Yağ soğutucular belirli ölçülerde standart olarak imal edilebildikleri gibi proseslere özel imalatlarda yapılabilmektedir.

MIT MOR Serisi Borulu Eşanjör

Isı eşanjörleri iki akışkan arasında ısı değiştirme amaçlı kullanılır. Plakalı ısı eşanjörleri, yüksek performanslı komponentlerdir.

MOR Borulu Eşanjör
MOR Borulu Eşanjör
MOR Borulu Eşanjör

Viskozite

Akışkanların, akıcılık özelliklerini ifade eder. Akışkanın akmaya karşı gösterdiği direncin bir ölçüsüdür. Birimi cSt (sentistok, mm2/s,40 °C)’dur. Viskozite bir akışkanın kalınlığını ve akışa direncini tarif eder ve akışkanın iç sürtünmelerinin bir ölçüsüdür. Kalın yağlarda akmaya karşı direnç fazla, ince yağlarda akmaya karşı direnç azdır. Kalın yağların viskozitesi yüksek, ince yağlarda küçüktür. Piyasada sıklıkla kullanılan 32 numara yağ, 46 numara yağ gibi ifadeler yağın viskozite değerini belirtmektedir. 32 Numara yağ denildiğinde bahsedilen 40 °C’de 32 cSt viskozite değerine sahip yağdır.


Hidrolik sistemlerin genelinde set sıcaklığı 60°C’de olmaktadır. 60° ve üzerinde bir çok hidrolik sistem uyarı vermekte ve yeni nesil makineler çalışmayı otomatik olarak durdurmaktadır. Yağ sıcaklığı 82o'nin üzerine çıktığında hidrolik sistemdeki sızdırmazlık elemanları zarar görür ve yağın yaşlanması hızlanır.


Bu sebeple hidrolik sistemleri 82°’nin üzerindeki yağ sıcaklıkları ile çalıştırmaktan kaçınmak gerekir. Isınan yağın viskozitesi düşerek sistemlerin sorunsuz çalışması için gerekli olan optimum değerlerden uzaklaşır. Yağ yağlayıcı özelliğini kaybeder.


MOR Borulu Eşanjör

Yağ yüksek basınçtan düşük basınca doğru iş yapmadan hareket ettiğinde ısı açığa çıkar. Bu da hidrolik sistemdeki herhangi bir ekipmanın iç kaçağının yağın ısınmasına sebep olması anlamına gelir.

Hava sıkıştığında ısındığından sisteme giren havanın sistemdeki yağın ısınmasına sebep olacağı açıktır. Yağın içerisindeki hava boşlukları sıkıştığında ısınacak ve hidrolik yağın ısınmasına sebep olacaktır. Hidrolik yağ soğutmak için eşanjörlerden yararlanılır.


MOR Borulu Eşanjör

Hidrolik pres ve plastik enjeksiyon makinelerinde, yağ tankından sisteme aktarılacak olan yağ ihtiyacı değişkendir. Gerekli soğutmayı sağlayabilmek için ;soğutulması gereken yağ debisine uygun kapasitede borulu eşanjörler kullanılmaktadır. MIT MOR serisi borulu eşanjörler bu ihtiyaçlara çözüm olarak tasarlanmış olup makinelerdeki soğutulacak yağ miktarlarına göre standartlaştırılmıştır.


MIT kalitesi ve güvencesinde üretilen MIT MOR serisi borulu eşanjörler, Bakır Borulu ve Karbon Çelik gövdeli olarak üretilmektedir. Boru ayna birleşimi makinato ile sağlanmış, en verimli çalışma esasına göre dizayn edilmiş, montaj ve bakım kolaylıklarının sağlanması gibi avantajları ile üstün bir mühendislik ürünüdür.

HEMEN ARA TEKLİF İSTE KATALOĞU İNDİR

FACEBOOK'TAN TAKİP ET!

Resmi Facebook hayran sayfamızı beğenin ve gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

NEDEN PLAKALI EŞANJÖR?

  • Çok yüksek verimlerle ısı transferi yapmaktadır.
  • Kompakt yapıları sayesinde çok az yer kaplamaktadır.
  • Tamamen demonte hale getirilip temizlenebilir.
  • Geniş plaka ve conta çeşitliliğine sahiptir.
  • Tamamen Türkiye'de üretilmektedir.
  • Geniş servis ve bayilik ağına sahiptir.
  • Ana üretici tarafından pazara sunulmaktadır.
  • Sizin için her zaman en ekonomik çözümdür.
  • 2 yıl boyunca Ekin Endüstriyel garantisi altındadır.

EŞANJÖR SERVİS